Sosyal Ağlarımız:

Göktürk Group Harita Mühendislik

Videolar

Autocad Civil 3D Yol Proje Örneği

Autocad civil 3D ile hızlı ve Dynamic şekilde yol projelerinin hazırlanması.

Autocad Civil 3D Kübaj Hesap Örneği

Autocad civil 3D ile hızlı ve Dynamic şekilde 3 boyutlu kübaj hesaplarının hazırlanması.

Netcad Kübaj Hesap Örneği

Netsurf ve Netpro modülleri kullanılarak hacim Hesabı işlemi ile arazinin verilen bir kot değeri altında ve üstünde kalan hacim ve alan bilgileri hesaplanmaktadır.

Netcad Tevhid

Parsel Editörü modülü kullanılarak Adalar ile parseller arasında oluşan alan farklarının bulunarak parsellere dağıtıldığı ya da yola verildiği işlemdir.

Netcad Poligon Hesabı

Poligon noktalarının koordinatlarının hesaplanması işidir.

Netcad Boy kesit

Yol İnşaatları için yol ekseninin düşey düzlemdeki izdüşümü veya kotlu yol ekseni. Yol güzergahının,boylu boyunca güzergah ekseninin geçtiği arazinin iniş ve çıkışlarını belirtmek amacıyla boy kesit çizimi. Bir projede tüm özelliklerin gösterildiği çizim.

Netcad Güzergah Tanımlama

Yeni güzergah tanımlanması işlemidir. Yeni güzergah oluşturmaya başlamadan önce başlangıç kilometresi ve güzergah yöntemi belirlenmelidir.

Netcad Affine Dönüşümü

Dönüşüm, farklı koordinat sistemlerindeki projeleri istenilen koordinat sistemlerine dönüştürmeye veya dönüşmüş koordinat çıktısı alma işlemlerinde kullanılır. Örneğin; yerel koordinat sisteminde çalışırken, projenizi teslim edeceğiniz kuruma ülke koordinat sisteminde verilecekse; projenizi ya başlangıçta ya da sonradan istenilen sisteme bu özellik yardımıyla dönüştürebilirsiniz.